Milleks on vaja parklaid markeerida?
 • Korralikult märgistatud parkla mahutab maksimaalselt autosid ning juhtidel on kergem autot parkida. Lisaks parklakriimustuste või ukselöökide võimalus väheneb. Hästi markeeritud parkla on poodidele ja ettevõtetele hea visiitkaart, parkla on esimene asi, mida külastaja näeb.
Mis materjaliga märgistada asfaldipinnaga parkla?
 • Meie soovitame teekattevärvi. Korralik teekattevärv on tugev ning sellega joonitud teekattemärgistused kestavad mitu aastat. Kui pinnakate on uus ja soovite väga vastupidavad lahendust, soovitame termoplastikust jooni. Nende vastupidavus on mitu korda parem võrreldes värviga, aga termoplastik nõuab siledat ja head pinnast.
Mida on vaja teha enne parkla joonimist?
 • Hea oleks kui parkla oleks markeerimise ajal autodest tühi, see võimaldab ala piirata ohutuskoonuste ning lindiga. Eelnevalt on vajalik teekate puhastada suuremast mustusest. Kasutame ettevalmistamisel harja ja suruõhku, kuid suurt mustust (näiteks liiva, muda) nendega kahjuks eemaldada ei saa.
Kui kaua teekatte markeerimine aega võtab?
 • Töö ise käib kiirelt ning värv kuivab suvise ilmaga 15-20 minutit. Põhimõtteliselt parkla on kohe peale märgistust kasutusvalmis. Oleme kohal kuni värv kuivab.
Kuidas takistada võõrastel parkimist teie parklas?
 • Liiklus- ja keelumärgid on hea viis takistada võõrastel parkimist teie parklas, ka infotahvlid tekstiga „ainult valdaja loal“. Meie kaudu saate tellida kõik vajalikud märgid koos paigaldusega ja selgitame koos parima lahenduse.
Asfaldis on auk, kuidas see markeerimist mõjutab?
 • Aukude peale muidugi joonida ei saa, augud on hea eelnevalt täita selle jaoks mõeldud parandusseguga ja peale seda teostada teekattemärgistus. Saame teostada väiksemad asfaldiparandused enne parkla joonimist.
Kas parkla markeerimine on kallis töö?
 • Üldiselt mitte, arvestades kasu mida parkla markeerimine toob. Pakume parima hinna ja kvaliteedi suhtega parkla joonimistöid ning saate kindlasti hea pakkumise. Saatke meile päring või helistage ja leiame koos parima lahenduse teie objekti markeerimiseks.
Milleks on vaja tootmis- või laohoone markeerida?
 • Tööohutusmärgistused on vajalikud, et tagada ohutu ja efektiivne töökeskkond. OSHA, LEAN, S5 standardite lõikes markeeritakse inimeste ja masinate liikumisteed hoone sees kui ka väljas territooriumisl. Kauba ladustamiseks ning lühiajaliseks hoiustamise ettenähtud kohad. Samuti markeeritakse keelavad jooned tööohutuse tagamiseks, ukseesiste kaubast vabana hoidmise asupaigad ning tuletõrjevahendite esised paigad. Soovitatav on ka markeerida alad, kus peab kandma kaitseprille, kõrvaklappe, respiraatorid. Lisaks evakuatsiooniteed ja avariiväljapääsud. Lisaks on hea kasutada ohutusmärke, näiteks tõstuki tööala, piiratud territoorium, ära astu jne.
Mis materjaliga märgistada tootmis- ja laohooned?
 • Materjali valik olened antud põranda olukorrast ning märgistustele tulevast koormusest. Hea põranda puhul kasutame 2k epoksiidvärvi, mille vastupidavus on suurepärane. Kulunud põranda puhul saame kasutada näiteks polüuretaanvärvi, teekattevärvi koos lakiga või alküüdemailvärvi. Lisaks märgistustele pakume ka standardseid ohutusmärke siltide ja kleebistena.
Kuidas markeerida, kui tootmise- või laohoone paigutus on muutmisel?
 • Kui on teada et paigutus vahetub või on muutmisel, siis soovitame kasutada spetsiaalseid põrandamarkeerimisteipe ja kleebiseid. Nende vastupidavus on hea aga samas eemaldus on märgatavalt lihtsam, kui värvi eemaldus. Lisaks teipidega on hea testida parimaid lahendusi enne, kui paigutus on päris selge. Hiljem saab sobivad paigutused üle joonida värviga.
Kas tootmis- ja laohoonete tööohutustähistus on üldse vajalik?
Milliseid standardid teie järgite?
 • Meie tööohutusmärgid vastavad standarditele ISO 3864 ja ISO 7010.