Parklate joonimine hoiab parkla korras ja teeb parklas liikumise ohutuks.

Joonimata või kulunud joontega parklas pargib iga sõiduki juht oma sõiduki vastavalt sisetundele ja gabariiditunnetusele. Sel viisil pargitakse üldjuhul liiga suurte vahedega ning parkla mahutab vähem sõidukeid. Parklate joonimise abil saab näidata parklas mis nurga all parkida, samuti aitab see parkida parklasse enam sõidukeid.

Parklates vajavad markeerimist parkimiskohad, kuid tihti on tõhusama liikluskorralduse eesmärgil vaja lisada suunavaid nooli ja viitasid, ülekäiguradu, kohanumbreid, inva- ja elektriautokohti jne.

Kuna parkimiskohti on piiratud arv, siis tuleks vältida üksikute autode laiutamist ja parkla joonimine on sellele parim lahendus. 

Kvaliteetselt ja kehtivaid standardeid järgides joonitud parkla on liiklemiseks turvaline kõigile – nii jalakäijatele, autojuhtidele kui kaherattaliste sõidukite juhtidele.

Parklate joonimisel kasutame ainult kvaliteetseid värve, mis on sellel otstarbel toodetud ning juba vastupidavust tõestanud. Vastavalt teie soovidele pakume teie parklale tõhusaima ja optimaalseima lahenduse, järgides kehtivaid standardeid.

Hea on ka meeles pidada, et kaupluse või kaubanduskeskuse parkla on esimene asi mida autojuht märkab, ehk parkla on kaubanduskeskuse visiitkaart.

Parkla arvutamise kalkulaator (pdf)

Loe ka Korduma Kippuvate Küsimuste lehte!