Õigeaegne katuse pesu koos samblatõrjega ja vihmaveerennide puhastusega aitab pikendada katuse eluiga ja annab ka hoonele värske ning ilusa välimuse. Kas tegemist on elumaja, abihoone või tööstushoonega, alati peale katuste pesu näeb Su kinnisvara välja palju värskem ja väärtuslikum.

Katuste suurimad vaenlased on seal kasvav sammal ja ajapikku ladestunud orgaaniline materjal. Antud kooslus seob suures koguses niiskust, mis võib põhjustada hallitust ja mädandada puitkonstruktsioone. Samblajuurestik kahjustab otseselt ka katusekattematerjali tekitades sinna mikropragusid.

Kivikatuse pesemine nõuab kogemusi ja tähelepanelikkust, et kõik katusekivid ja kivide vahed puhtaks saaks. Peale katuse pesu võib selguda ka vajadus katuse värskendamiseks katuse värvimise teel

Plekk-katuste puhul põhjustab katusel olev sammal ja mustus roostetamisohu. Samblas ja orgaanilises materjalis seotud niiskus jäätub külmade ilmade tulekul. Tekkiv jää võib juba oluliselt kahjustada katusekatte materjali. Katusel olev niiske sammal ja muu sodi lisakaal tekitab lisakoormust kandekonstruktsioonidele. Plekk-katuse hooldusest.

Katuste pesemiseks kasutame tööstuslikku survepesurit. Bituumenkatuste puhul eemaldame mustuse harjaga, kuna survepesu võib bituumenkatust kahjustada. Olenevalt katusest teostame tööd kas korvtõstukiga või turvavarustusega katusel olles. Meie jaoks on oluline, et töö saaks teostatud turvaliselt nii töötegija kui ka tellija jaoks.

Kivikatuste pesu järgselt soovitame kindlasti teostada ka samblatõrje. Samblatõrjeks kasutame keskkonnale ohutut vahendit. Samblatõrjevahend hävitab samblajuurestiku ja takistab paari aasta jooksul uue sambla teket.

Katusepesu käigus puhastame ka vihmaveerennid sinna kogunenud sodist. Peale katusepesu korjame kokku ja utiliseerime töö käigus katuselt pärineva orgaanilise materjali. Lisaks loputame vajadusel üle töö käigus määrdunud fassaadi, et lõpptulemus oleks kena. Töö teostamiseks on vajalik kohapealse vee olemasolu.