Katuse värvimine pikendab selle eluiga ja annab hoonele uue välimuse. Katuse värvimine on kindlasti kõvasti odavam lahendus, kui katusekatte väljavahetamine. Tihti on võimalik lootusetuna tunduv katusekate päästa seda korralikult pestes ja värvides.

Kivikatuste puhul ilmastikutingimused ja seal kasvama hakkav sammal lagundavad aastate jooksul kivide pindmise kaitsekihi. Lisaks tekivad katusekividesse mikropraod. Kivikatuse värvimisega saavad kivid uue kaitsekihi ja katus näeb välja nagu uus. Sama kehtib ka eterniitkatuste puhul.

Plekk-katuste puhul on kõige suurem vaenlane rooste. Katuseplekki kaitsev tsingikiht kahjustub ajapikku heitgaaside, sademete ja soolade tõttu. Peale selle saab plekk-katuse paigalduse juures katusekatte materjali kaitsev värvi- ja tsingikiht tihti kahjustada. Aastatega katusele ladestunud sodi ja seal kasvav sammal seob suures koguses niiskust. Niiskus teadagi põhjustab kaitsmata metallpinnal roostet. Kui rooste plekk-katusel ei ole läbiv, siis saab katuse päästa korralikult roostet eemaldades, kruntides ja värvides. Kindlasti peaks 2-3 aasta jooksul peale paigaldust üle värvima ainult tsingitud katusepleki. Seda siis just tsingikihi kaitseks ja peale selle saab katus ka uue ja ilusa välimuse.

Enne katuse värvimist on kindlasti vaja teostada põhjalik katuse pesu ja vajadusel ka samblatõrje. Kui katusel on vaja enne värvimist vahetad mõni kivi, plaat või hermetiseerida pragu, siis teeme seda. Olenevalt katusest teostame tööd kas korvtõstukiga või turvavarustusega katusel olles. Meie jaoks on oluline, et töö saaks teostatud turvaliselt nii töötegija kui ka tellija jaoks. Kasutame värvimiseks kõrgsurve värvipumpasid, kuid keerulisemad kohad ja ääred värvime vastavalt vajadusele rulli või pintsliga. Värvidena kasutame reeglina vesialuselisi tooteid, kuna need peavad ilmastikule paremini vastu ja on ka keskkonnasõbralikumad. Katame alati kinni pinnad, mis võivad katuse värvimise käigus määrduda.