Erimärgistusega parkimiskohtadeks loetakse liikumispuudega inimeste parkimiskohad ehk invakohad, elektiautode laadimiskohad, lastega perede kohad, proovisõiduautode jaoks broneeritud kohad, jne.

Liikumispuudega inimeste parkimiskohad

Kõige tavalisemad erimärgistusega parkimiskohad on invakohad ja need peavad olema tähistatud standardselt ( https://www.riigiteataja.ee/akt/226420 ), laius minimaalselt 3500 mm, eraldi tähistus sildiga või ratastoolimärgiga mis on asfaldi peale märgitud teekattevärvi- või termoplastiga. Kasutatakse ka lahendust, kus terve parkimiskoht värvitakse üle sinisega ja selle peale tuleb veel valge ratastoolimärk – lahendus on eriti esinduslik ning aitab liikumispuudega inimesel leida parkimiskoha kiiresti.

Elektriautode laadimiskohad ehk siis EV kohad

Kuna elektriautosid on liikluses järjest rohkem, äripindade haldajad ja omanikud on hakanud elektriautode laadimiskohti erimärgistusega tähistama. EV-kohtade jaoks ei ole standardit olemas, aga tavaliselt märgistatakse need siltide või rohelise lausalaga, koos EV sümboliga. Sümboliks kasutatakse välku, juhtmega autot või laadimiskoha teenusepakkuja nime. (https://elektriautod.ee/kiirlaadijate-vorgustik-punktid/) Kombineerides sinised invakohad roheliseks joonitud EV-kohtadega jääb lõpptulemus väga esinduslik, eriti kaubanduskeskustes. Visuaalselt vävikad lahendused aitavad klientidel leida endale õige parkimiskoha kiirelt. Uutele elamutele on elektriautode laadimiskohta märgistamine on kohustuslik (https://www.city24.ee/et/kinnisvarauudised/15927/uutele-hoonetele-peab-paigaldama-elektriautode-laadimistaristu)

Proovisõiduautode või Demoautode kohad

Erimärgistusega võib tähistada ka näiteks proovisõiduautode või Demoautode kohad automüügisalongi ees. Kõige lihtsam viis selleks on teha parkimisjooned mitte valge teekattevärviga, vaid kasutada näiteks kollast või punast. Parkimiskohad võib soovi korral teha ka lausalana värvituna, ettenähtud standardit seoses aladega välja mõeldud ei ole. Erimärgistatud kohad võib tähistada ka sümboli või tekstiga, näiteks „DEMO“ või „PROOVISÕIT“ jne.

Erimärgistusega parkimiskohad on esinduslikud ja annavad ettevõttest professionaalse mulje ning aitavad klientidel leida õige parkimiskoht kiiresti ja kergelt. Hea pidada meeles, et klient naaseb meeleldi kui on lihtne, arusaadav ja ohutu parkida.