Korteriühistu parklad on mõnikord halvasti joonitud või tihti joonimata. Kindel on see, et korralikult joonitud parkla on paremas korras kui joonimata parkla.

Korteriühistu parkla joonimine

Mõni korteriühistu teostab ise parkla joonimistööd, kasutades tavalist värvi või poes müügil olevad teekattevärve, tööriistadeks tavaliselt pintsel või väike värvirull. Arvestades värvi hinda, tööriistade hinda ning üldist vaeva ja ajakulu, oleks enamasti soodsam tellida parkla joonimine teekattemarkeerimisele spetsialiseerunud ettevõtte käest.  Professionaalid teostavad töö kiiresti ja kasutavad selleks ettenähtud korralike teekattevärve, mille vastupidavus on oluliselt parem kui tavalisel värvil (https://parkline.ee/parklate-joonimine/ ).

Ühistu parkla liiklusmärgid

Liiklusmärgid ühistu parklas

Liiklusmärgid parklas aitavad kaasa efektiivsele liikluskorraldusele. Lisaks parkmisjoontele paigaldatakse ühistu parklatesse ka märke, viitasid silte ja parkimistõkked, et tagada soovitud parkimisviis. Liiklusmärkidena kasutatakse tihti keelumärki koos lisatahvliga, millega antakse luba ühistu elanikele sissesõiduks, lisaks näidatakse et tegemist on õuealaga kus hakkab kehtima kindlaks määratud liikluskord (https://www.riigiteataja.ee/akt/193936#para54 ).

Mõnikord kasutatakse parkimiskeelumärki koos lisatahvliga, millega lubatakse ainult ühistu inimestel või loaga liikmetel parkla kasutamine. Võimalik ka piirata parkimisaega lisatahvliga või lubada parkimine ühistu parklas ainult teatudel päevadel jne. Lisasildi ja postiga on võimalik broneerida teatud kohad ainult külalisteles jne (https://parkline.ee/liiklusmarkide-paigaldus/ )

Erimärgistusena numbrid või tekstid

Parkimiskohad on võimalik ka tähistada teksti või numbritega, et igal ühistu korteril oleks oma broneeritud parkmiskoht.

Kindlasti tasub korteriühistu parkla markeerida, sest sellega ühistu tagab maksimaalse parkimiskohtade arvu. Korralikult joonitud ja märgistatud parkla püsib korras ning autodel esineb vähem kriimustusi ja mõlke. Korras parkimissüsteem tõstab pargitavate autode arvu, sest ainult nii on võimalik mahutada parklasse võimalikult palju autosid. Eesti korterite ühistute liit EKYL (https://ekyl.ee/ ) on käsitlenud antud teemat hiljuti artiklis https://ekyl.ee/2021/03/02/kasvav-autostumine-seab-korteriuhistud-raskete-valikute-ette/ ning sellest võib järeldada, et ühistu suudab väga harva ise ja omaette tegutsedes tagada parkla korrashoiu. Soovitame pöörduda professionaalse joonimisettevõtte poole, kes koostöös ühistuga leiab parima lahenduse ühistu parkla markeerimiseks.

Võtke meiega ühendust ja teeme koos teiega ühistu parkla korda https://parkline.ee/kontakt/

Tekstiga broneeritud parkimiskohad